Prabhu Bank
Ismt college

पारिवारिक व्यवसाय चलाउन छोरा आवश्यक छ भन्ने लाग्छ भने अवश्य विश्वका यी महिलाको कथा पढ्नुहोस्

Kispang gaupalika

एजेन्सी । पारिवारिक व्यवसाय चलाउन छोरा आवश्यक छ भन्ने लाग्छ भने अवश्य विश्वका यी महिलाको कथा पढ्नुहोस् । विश्वका सबैभन्दा धनी व्यक्ति बर्नार्ड अर्नाल्टले करिब ७२.४ हजार करोडको विलासी सामानको दोस्रो ठूलो ब्रान्ड डायरको जिम्मेवारी आफ्नी छोरी डेल्फिनलाई सुम्पने घोषणा गरेका छन् । उनले फेब्रुअरी १ गतेबाट नयाँ पदभार ग्रहण गर्नेछिन् । बर्नार्डले लुइस विटनको कार्यकारी उपाध्यक्षको रूपमा सेवा गर्दा डेल्फिनले नयाँ बिक्री रेकर्डहरू बनाएका छन।

धेरै देशका धेरै ठूला औद्योगिक घरानाले छोरीलाई व्यवसायको जिम्मा दिइरहेका छन् । नोएल टाटाकी छोरी लेहले सन् २००२ देखि ताज ग्रुप अफ होटल्सको व्यवस्थापन गरिरहेकी छिन् । झण्डै १८ वर्षको अध्ययनले मुलुकमा २४ प्रतिशत पारिवारिक व्यवसाय महिलाले सञ्चालन गरेको देखाएको छ । जसमध्ये ७६ प्रतिशतले बुबाको र २४ प्रतिशतले श्रीमानको व्यवसाय सञ्चालन गर्छन् ।

भारतीय उद्योगपति मुकेश अम्बानीकी छोरी इशा अम्बानी २०१४ मा रिलायन्स जियो र रिलायन्स रिटेलमा आबद्ध भएकी थिइन् । जियो ४२१.३ मिलियन ग्राहकहरुसंग देश मा सबै भन्दा ठूलो मोबाइल नेटवर्क बन्यो। रिलायन्स रिटेल विश्वको दोस्रो द्रुत बृद्धि हुने खुद्रा बिक्रेता हो।

मे २०१७ मा बुबा आदि गोदरेज कार्यकारी अध्यक्ष बने । त्यसयता गोदरेज कन्ज्युमर लिमिटेडले वार्षिक १८ प्रतिशत खुद नाफा आर्जन गर्दै आएको छ । साबा गोदरेज समूहका अध्यक्ष आदि गोदरेजकी दोस्रो छोरी हुन्। निसाबाले घर जग्गा क्षेत्रका व्यापारी कल्पेश मेहतासँग विवाह गरेकी हुन् । उनको एउटा छोरा पनि छ ।

निसाबा गोदरेज समूहका अध्यक्ष आदि गोदरेजकी दोस्रो छोरी हुन्। निसाबाले घर जग्गा क्षेत्रका व्यापारी कल्पेश मेहतासँग विवाह गरेकी हुन् । उनको एउटा छोरा पनि छ । जुलाई २० मा, पिता शिव नाडरको स्थानमा एचसीएलको अध्यक्ष बने। मार्च २०२० मा कम्पनीको खुद नाफा ८,९६९ करोड रुपैयाँ थियो। कोरोना पछि पनि २२ मार्च सम्म १०८७४ करोड। लाई पठाइयो

रोशनी नादर मल्होत्रा ​​एचसीएल टेक्नोलोजीका संस्थापक शिव नाडरकी छोरी हुन्। २०२० मा उनी फोर्ब्सको विश्वका १०० शक्तिशाली महिलाको सूचीमा ५५ औं स्थानमा थिइन्। रोशनी नादर मल्होत्रा ​​एचसीएल टेक्नोलोजीका संस्थापक शिव नाडरकी छोरी हुन्। २०२० मा उनी फोर्ब्सको विश्वका १०० शक्तिशाली महिलाको सूचीमा ५५ औं स्थानमा थिइन्। सेप्टेम्बर १३ मा, बुबा देश बन्धुले देशको तेस्रो ठूलो फार्मा कम्पनी लुपिनको लगाम हस्तान्तरण गरिन ।

Bhotekoshi